2,000 تومان
لینک دانلود پس از خرید در اینجا نمایش داده خواهد شد

هدایا در محیط های کاری

نشان دادن قدردانی به شیوه‌ای مناسب.


زمان تعطیلات فرارسیده و شما مسئول ساماندهی هدایا شده‌اید. بخصوص اینکه، شرکت از شما می‌خواهد هدایایی را برای همه افراد گروهتان و همچنین مهم‌ترین مشتریان و تأمین‌کنندگان خود تهیه کنید.
خیلی سریع چند معما در ذهنتان شکل می‌گیرد. برای مثال، آیا قرار است برای بهترین افراد گروه هدایایی باارزش‌تر تهیه کنید یا اینکه هدایای همه افراد یکسان باشد؟
تهیه هدایا برای مشتریان شرکت سخت‌تر است. یکی از مشتریان قرار است هفته بعد پروژه‌ای مهم را به شما واگذار کند. رئیس خیلی تأکید کرده است که هدیه این مشتری باید خاص باشد.
آیا ممکن است این هدیه شکل رشوه پیدا کند؟ آیا شما یا شرکت شما ممکن است با مشکلات حقوقی مواجه شود؟ آیا ممکن است تنها شما مسئول این مشکل شناخته شوید؟
دادن هدایا در محیط کار موضوعی است که ممکن است با مشکلات اخلاقی و حقوقی همراه شود. از سوی دیگر دادن هدیه به‌طور جهانی به‌عنوان روشی برای تشکر کردن در مقابل کار خوب و نشان دادن تمایل به ادامه همکاری شناخته می‌شود؛ اما باید توجه داشته باشید که میان هدیه و رشوه یک خط بسیار باریک وجود دارد.
در این مقاله ما بایدها و نبایدهای دادن هدیه در محیط کار را بررسی خواهیم کرد و به نکاتی درباره آداب مناسب انتخاب هدایای کاری اشاره خواهیم کرد.
...

نظرات

جهت ثبت نظر می بایست عضو سایت باشید.

هنوز نظری برای این محصول وجود ندارد.

تعداد صفحات
4
صفحه
فرمت فایل
فایل word
رشته مرتبط
مدیریت
سوالی دارید؟