2,000 تومان
لینک دانلود پس از خرید در اینجا نمایش داده خواهد شد

نردبان استنتاج- خودداری از نتیجه‌گیری عجولانهآيا تاکنون از سوی اطرافيان به قضاوت زودهنگام و عجله درنتیجه گيری متهم شده‌ايد؟ در دنياي سريع امروزی، به‌جای اينکه فرصتی برای تعمق و تفکر و استدلال داشته باشيم، هميشه تحت‌فشار برای اقدامات فوری هستيم.
اين امر نه‌تنها می‌تواند به يک نتيجه اشتباه منجر شود، بلکه می‌تواند موجب بروز تعارضات فردی باکسانی شود که برای همان موضوع نتيجه‌گيری کاملاً متفاوتی پيش‌بينی کرده‌اند. 
به‌ویژه در يک محيط کسب‌وکار چالاک، شما نياز داريد که اقدامات و تصميمات خود را بر مبنای واقعيات پایه‌گذاری کنید. به همين ترتيب، زمانی که قصد داريد نتيجه‌گيری افراد ديگر را بپذيريد يا آن را به چالش بکشيد، بايد مطمئن باشید که استدلال خود يا آن‌ها به‌طور محکم بر اساس حقايق انجام‌شده است.. برای اين منظور می‌توانيد از ابزار «نردبان استنتاج» استفاده کنيد.
این ابزار که گاهی "فرایند انتزاع " نیز نامیده می‌شود، به شما کمک می‌کند مراحل تفکری را که می‌تواند شمارا به نتیجه‌گیری‌های اشتباه بکشاند بشناسید و درنتیجه با اجتناب از آن بر اساس واقعیت و حقایق نتیجه‌گیری کنید.
نردبان استنتاج اولین بار توسط روانشناس سازمانی کریس آرجریس ارائه گردید و توسط پیتر سنگه در کتاب "سازمان یادگیرنده"  مورداستفاده قرار گرفت.

معرفی ابزار
نردبان استنتاج فرآيند فکر کردنی را تشریح می‌کند که ما در پیش می‌گیریم، معمولاً متوجه آن‌هم نمی‌شویم، تا از یک حقیقت به یک تصمیم یا اقدام برسیم. اين مراحل در شکل 1 به تصوير کشيده شده است:
...

نظرات

جهت ثبت نظر می بایست عضو سایت باشید.

هنوز نظری برای این محصول وجود ندارد.

تعداد صفحات
5
صفحه
فرمت فایل
فایل word
رشته مرتبط
روان شناسی و علوم تربیتی
سوالی دارید؟