2,000 تومان
لینک دانلود پس از خرید در اینجا نمایش داده خواهد شد

شناسایی و رفع گلوگاه های فرایندهای کسب و کار

اصلاح فرآیندهای نامتوازن.


اين سناريو را در نظر بگيريد: شما صاحب يک شرکت حمل‌ونقل هستيد و به‌تازگی در فرآيند تحويل به يکي از مشتريان خود با مشکل مواجه شده‌ايد. بارگيري محموله‌ها در محل کارخانه بدون مشکل خاصي و زمان قابل قبولي انجام مي‌شود، اما زماني که کاميون ارسالي شما به محل تحويل کالا مي‌رسد به نظر مي‌آید مشکلي وجود دارد.
کاميون‌ها بايد حدود شش تا هشت ساعت براي تخليه محموله متوقف شوند و اين در حالي است که هر دقيقه توقف و انتظار کاميون‌ها، هزينه‌هاي شرکت حمل‌ونقل شمارا بالا مي‌برد. شما علت توقف کاميون‌ها را بررسي مي‌کنيد و به کشف شگفت‌انگیزی مي‌رسيد: علت انتظار اين است که هيچ‌کس در محل انبار تحويل کالا زمان دقيق رسيدن کاميون‌ها را نمي‌داند، بنابراين دقیقاً در زمان تخليه بار ليفتراک‌هاي حمل بار درجایی ديگر مشغول هستند و تا آزاد شدن آن‌ها کاميون‌ها مجبور به توقف و انتظار مي‌شوند.
با بررسي بيشتر متوجه مي‌شويد شخصی که مسئول اطلاع‌رسانی اين موضوع بوده است چند ماه پيش شرکت شمارا ترک کرده است، درحالی‌که وظيفه او به شخص ديگري منتقل نشده است. درنهایت با انتقال اين وظيفه به فردي ديگر در شرکت و همچنين متقاعد کردن انبار تحویل‌گیرنده براي خريد يک دستگاه ليفتراک جديد مسئله شما حل مي‌شود.
اين گلوگاه موضوع ساده‌اي بود، اما آیا ته به حال با یک گلوگاه در فرایندهای کسب‌وکار خود مواجه شده‌اید؟ حل این گلوگاه‌ها گاهي مي‌تواند بسيار سخت باشد، چراکه شناسايي آن‌ها خيلي ساده نيست.

نظرات

جهت ثبت نظر می بایست عضو سایت باشید.

هنوز نظری برای این محصول وجود ندارد.

تعداد صفحات
5
صفحه
فرمت فایل
فایل word
رشته مرتبط
مدیریت
سوالی دارید؟