2,000 تومان
لینک دانلود پس از خرید در اینجا نمایش داده خواهد شد

ماتریس RACI و واگذاری مسئولیت به اعضای تیم

ایجاد پاسخگویی برای دستیابی به حداکثر کارایی و نتایج.


در اغلب موارد کار تیمی روشی مؤثر برای رسیدن به اهداف تعریف‌شده در سازمان است و بدون شک، زمانی که اعضای گروه به‌خوبی باهم تعامل داشته باشند، نتایج خیره‌کننده‌ای حاصل می‌شود. متأسفانه عکس این قضیه هم صادق است، به عبارتی گروهی که اعضای آن توانایی تعامل را نداشته باشد، سرنوشتی جز شکست ندارد.
عوامل متعددی می‌تواند در عملکرد نامناسب یک گروه کاری نقش داشته باشد، اما چنانچه مسئولیت‌ها و مواردی که باید برای آن افراد پاسخگو باشند، شفاف شود، شناسایی نقاط ریسک عملکردی بسیار آسان‌تر خواهد شد.
هرچه نوع پروژه یا فعالیت تعریف‌شده در  گروه پیچیده‌تر، ازنظر زمانی حساس‌تر و نزدیک‌تر به بحران باشد، شفافیت نقش‌های افراد گروه اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. بدون مشخص شدن دقیق نقش‌ها، ممکن است اعضای گروه دچار تعارض، دوباره‌کاری و سردرگمی شوند و کار تیمی با این شرایط خسته‌کننده و ناکارآمد و به‌احتمال‌زیاد با کمترین نتایج قابل‌قبول همراه خواهد بود. در این شرایط، واگذاری وظایف و سایر مسئولیت‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

 ابزار ماتریس RACI ابزار کارآمدی است که سازمان‌دهی و شفافیت نقش‌های هریک از اعضای گروه را ممکن می‌سازد. این ماتریس یک جدول ساده است که در آن مسئولیت‌های افراد به‌خوبی مشخص می‌شود و با استفاده از آن می‌توانید اطمینان حاصل کنید، شرایط برای مراقبت از عملکرد افراد گروه مهیا شده است.


معرفی ابزار
RACI، مخفف چهار واژه زیر است:
...

نظرات

جهت ثبت نظر می بایست عضو سایت باشید.

هنوز نظری برای این محصول وجود ندارد.

تعداد صفحات
4
صفحه
فرمت فایل
فایل word
رشته مرتبط
مدیریت
سوالی دارید؟