2,000 تومان
لینک دانلود پس از خرید در اینجا نمایش داده خواهد شد

سیستم کانبان در استراتژی‌های تولید و عملیات

خلق کارایی در محیط کار


چقدر خوب می‌شد اگر هر آنچه نیاز داشتید، در لحظه در دسترستان بود؟ بدون هیچ دوندگی و دغدغه‌ای برای پیدا کردن منابع موردنیاز. بدون گذشتن از موعد زمانی مقرر ، تنها چون منابع لازم مهیا نبوده است.
برای رسیدن به چنین شرایطی ممکن است دچار افراط‌وتفریط شوید. برای مثال شما می‌توانید کل اتاق کپی را پر از کاغذ کنید، یا موجودی ملزومات مصرفی را به مقداری تأمین کنید که تا شش ماه خیالتان راحت باشد. اما این راه‌حل غیرمنطقی برای استفاده از منابع مالی و فضا است.
چه می‌شود اگر راهی پیدا کنید که مطمئن باشید همیشه منابع ضروری‌تان را به هنگام نیاز، در اختیاردارید؟ ژاپنی‌ها، سردمدار کارایی، سیستم کانبان را بدین منظور ارائه کرده‌اند.
کانبان در راستای اجرای یک سیستم تدارک به هنگام(JIT)  به وجود آمد. با اجرای کانبان، مواد و منابع شما درست زمانی که به آن احتیاج دارید، در اختیارتان قرار می‌گیرد. در این حالت هزینه‌های حمل و انبارداری شما کاهش می‌یابد.
کانبان تا حد زیادی با تولید در ارتباط است. یک مسئله مهم در تولید ضرورت آماده بودن منابع موردنیاز، بدون متحمل شدن هزینه‌های غیرضروری نگهداری تدارکات است. اما این سیستم در محیط‌های غیر تولیدی نیز که کارایی فرایند کار به آماده بودن منابع لازم بستگی دارد، می‌تواند بکار گرفته شود.
کلمه کانبان از دو کلمه "کان" به معنای "دیداری" و بان به معنای "کارت" یا "تابلو" تشکیل‌شده است. کانبان یک کارت علامت یا نشانه‌ای است که نیاز به چیزی را هشدار می‌دهد. یک سیستم کششی است که تدارک و تأمین توسط تولیدکننده یا مصرف‌کننده تعیین می‌شود.

نظرات

جهت ثبت نظر می بایست عضو سایت باشید.

هنوز نظری برای این محصول وجود ندارد.

تعداد صفحات
4
صفحه
فرمت فایل
فایل word
رشته مرتبط
مدیریت
سوالی دارید؟