2,000 تومان
لینک دانلود پس از خرید در اینجا نمایش داده خواهد شد

استراتژی های تولید و عملیات- سیستم 5S

کاهش هدررفت و افزایش بهره وری


دفترکار، سازمان یا شرکت شما تا چه حد سازمان یافته است؟
بسیاری از ما احتمالاً می گوییم "درکل خیلی سازمان یافته نیست"! برای مثال ممکن است یک میز کار شلوغ، پرونده های بسیاری که جایشان مشخص نیست  و تیمی داشته باشید که بیشتر وقتش را صرف یافتن ابزارها و منابع ای است که برای انجام کارشان به آنها احتیاج دارند.
عدم سازماندهی نه تنها موجب هدر رفتن زمان می شود بلکه موجب کاهش بهره وری و دلگرمی افراد نیز می گردد. به همین دلیل صرف زمان به منظور سازماندهی مجدد دفترکار، واحد اداری یا سازمانتان بسیار ارزشمند است. حتی بهبودهای کوچک هم می توانند تاثیر مثبت زیادی روی بهره وری کلی داشته باشد.
در این مقاله با نگاهی مفصل به سیستم 5S به ارائه بعضی از ایده های تولید ناب می پردازیم. این یک رویکرد قاعده مند برای کاهش هدرفت و بهبود کارایی و بهره وری در تمام انواع محیط های کاری- چه یک دفتر کوچک، میز کار یا یک کارخانه تولیدی بزرگ – است.
سرچشمه سیستم 5S از ژاپن و به عنوان قسمتی از رویکرد کایزن است. هدف این سیستم خلق یک محیط کاری ایمن، پاک و خوش ساختار است. اگرچه این سیستم  با هدف کمک به تولید ارائه شده است ولی می تواند در هر محیطی بمنظور بهبود کارایی و کاهش هدررفت منابع مورد استفاده قرار گیرد.
سیستم 5S بر اساس پنج کلمه ژاپنی ذیل پایه گذاری شده است:

نظرات

جهت ثبت نظر می بایست عضو سایت باشید.

هنوز نظری برای این محصول وجود ندارد.

تعداد صفحات
4
صفحه
فرمت فایل
فایل word
رشته مرتبط
مدیریت
سوالی دارید؟