2,000 تومان
لینک دانلود پس از خرید در اینجا نمایش داده خواهد شد

تجزیه‌وتحلیل علل ریشه‌ای- ردیابی یک مشکل از منشأ اصلی آن

در پزشکی درک تفاوت بین درمان علائم بیماری و درمان اصل عارضه ساده و این تفاوت کاملاً مشخص است. یک مچ شکسته خیلی دردناک است. اما یک مسکن تنها علائم این شکستگی را از بین خواهد برد و برای بهبود استخوان به یک درمان کاملاً متفاوت احتیاج خواهید داشت.
اما هنگامی‌که شما در محل کار با مشکلی مواجه می‌شوید، چگونه و با چه رویکردی آن را رفع می‌کنید؟ آیا بلافاصله دست‌به‌کار می‌شوید و نشانه‌ها را از بین می‌برید؟ یا اینکه صبر کرده و مشکل را بررسی می‌کنید ببینید آیا درواقع مشکل عمیق‌تری وجود دارد که نیازمند توجه شما باشد یا خیر؟ اگر شما تنها علائم را، یعنی آنچه نمایان است، حل نمایید، مشکل  قطعاً دوباره اتفاق می‌افتد، و شما باید دوباره و دوباره آن را رفع کنید.
اگردرعوض نگاه عمیق‌تری به مشکل پیش رو بیندازید، درخواهید یافت که چرا مشکل اتفاق افتاده است، بنابراین می‌توانید سیستم‌ها و فرایندهای به وجود آورنده مشکل را برای همیشه حل نمایید.
تجزیه‌وتحلیل علل ریشه‌ای  (RCA)، روشی مشهور و رایج است که کمک می‌کند تا پاسخ به این سؤال که چرا این مشکل برای اولین بار رخ‌داده است، داده شود.
تجزیه‌وتحلیل ریشه‌ای به دنبال شناسایی منشأ به وجود آورنده‌ی مشکل است. این روش از مجموعه‌ای خاص از مراحل به همراه ابزارهای مرتبط جهت یافتن دلایل اولیه‌ی مشکل، استفاده می‌کند. به‌طوری‌که می‌توانید تعیین کنید:
1.    چه اتفاقی افتاده است.
2.    چرا آن اتفاق رخ‌داده است.
3.    برای کاهش احتمال رخداد دوباره آن، چه باید کرد.
...

نظرات

جهت ثبت نظر می بایست عضو سایت باشید.

هنوز نظری برای این محصول وجود ندارد.

تعداد صفحات
6
صفحه
فرمت فایل
فایل word
رشته مرتبط
مدیریت
سوالی دارید؟