3,300 تومان
لینک دانلود پس از خرید در اینجا نمایش داده خواهد شد

نظریه ERG الدرفر- درک اولویت ها در نیازهای افراد

انسانها چه نیازهایی دارند؟ خوب، این به شرایط بستگی دارد. اگر شما در یک منطقه قحطی زده با فقر زندگی می کنید، مهمترین نیازتان غذاست. از طرف دیگر، اگر در آسایش مادی زندگی کنید اما از افرادی که می شناسید جدا باشید، اولویت نخست شما دسترسی یافتن به دوستان یا خانواده است.
بنابراین نیازهای افراد وابسته به شرایط آنهاست. این مبنای سلسله مراتب نیازهای مزلو، یکی از مشهورترین نظریه های انگیزش، است. این نظریه بیان می کند که پنج سطح نیاز وجود دارد، و اینکه اینها مرتبه ای هستند، طوری که نیازهای سطح پایین تر باید قبل از نیازهای سطح بالاتر ارضا شوند. پنج سطح نیاز مزلو (از پایین) عبارتند از: فیزیولوژیک، ایمنی، اجتماعی، عزت نفس و خودشکوفایی.
نظریه مزلو گرچه نقطه شروع مفیدی است، اما پیچیدگی واقعی انگیزش انسانی را کاملا منعکس نمی کند. با استفاده از مراتب نیازها، نیاز فیزیولوژیک ما به غذا باید قبل از احساس نیاز به روابط اجتماعی برآورده شود. در واقعیت، این نیازها معمولا به آن اندازه مستقل نیستند: ممکن است شما همزمان خواهان عشق و گرسنه غذا باشید. همچنین، ممکن است نیاز به تعلق داشتن (اجتماعی) و جستجوی کار چالش برانگیز (عزت) را همزمان تجربه کنید.

نظرات

جهت ثبت نظر می بایست عضو سایت باشید.

هنوز نظری برای این محصول وجود ندارد.

تعداد صفحات
7
صفحه
فرمت فایل
فایل word
رشته مرتبط
مدیریت
سوالی دارید؟