5,000 تومان
لینک دانلود پس از خرید در اینجا نمایش داده خواهد شد
"کاربرگرامی، این فایل ترجمه یک مقاله علمی معتبراست، برای دانلود رایگان مقاله اصلی از بخش "مشخصات فایل" استفاده نمایید ". "کاربرگرامی فایل ...

حسابداری مشتری و مزیت رقابتی

"کاربرگرامی، این فایل ترجمه یک مقاله علمی معتبراست، برای دانلود رایگان مقاله اصلی از بخش "مشخصات فایل" استفاده نمایید ".

"کاربرگرامی فایل رایگان مقاله انگلیسی را، دانلود نمایید ".

بسم الله الرحمن الرحیم


بررسی سیستم های حسابداری مشتری به عنوان منبعی از مزیت رقابتی پایدار

این مطالعه به بررسی این می پردازد که آیا استفاده از سیستم های حسابداری مشتری با  اهداف تخصیص می تواند یک منابع برای مزیت رقابتی پایدار باشد . بر اساس یک مجموعه داده های طولی با مقایسه عملکرد شرکت هایی که حسابداری مشتری را به کار برده بودند و معیار صنعت آنها ما می بینیم که عملکرد مالی پس از به کار بردن آن  افزایش یافت ، و منجر به عملکرد مثبت متوسط معیارهای  صنعت در دو سال اول بعد از تصویب آن شد . . با این حال، ما همچنین  نشان دادیم  که این اثر در طی زمان تخریب میشود ،که  نشان می دهد که به کارگیری سیستم های مدیریت حسابداری به جای مزیت رقابتی پایدار یک منبع موقت است. نتایج برای سایر رویدادهای استراتژیک در طول  زمان تصویب، تطبیق مختلف همتایان، و تاثیر دیگر عوامل که می توان انتظار داشت برای بر عملکرد شرکت تاثیر بگذارند ، قویتر هستند . ما در مورد پیامدهای این یافته ها برای تحقیقات  و عملیات  حسابداری مدیریت بحث خواهیم کرد .
1-مقدمه
2-1حسابداری مشتری
2.2. حسابداری مشتری H1 و مزیت رقابتی

نظرات

جهت ثبت نظر می بایست عضو سایت باشید.

هنوز نظری برای این محصول وجود ندارد.

تعداد صفحات
14
صفحه / 13 صفحه
فرمت فایل
فایل word
رشته مرتبط
اقتصاد و حسابداری
سوالی دارید؟