6,000 تومان
لینک دانلود پس از خرید در اینجا نمایش داده خواهد شد
مشتری احسان از او می‌خواهد که کارش را تا آخر هفته تحویل بگیرد. مشکل اینجاست که احسان کار دیگری در دست دارد که ضروری‌تر است. هیچ راهی وجود ...

مدیریت اولویت های مصادف

مشتری احسان از او می‌خواهد که کارش را تا آخر هفته تحویل بگیرد. مشکل اینجاست که احسان کار دیگری در دست دارد که ضروری‌تر است.
هیچ راهی وجود ندارد که او بتواند هردو کار را به‌موقع باهم تحویل دهد. پس چگونه به مشتری‌اش بگوید که کارش نسبت به کار مشتری دیگر ضرورت کمتری دارد؟ و چگونه می‌تواند این کار را بدون اینکه روابطش با مشتری خدشه‌دار شود انجام دهد؟
بسیاری از ما مانند احسان با چنین شرایطی که افراد یا تیم‌های متعدد نیازمند توجه فوری ما هستند مواجه هستیم. در این مقاله با یک رویکرد منطقی برای مدیریت اولویت‌های مصادف و درعین‌حال راضی نگه‌داشتن همه آَشنا می‌شویم.

وقتی اولویت‌ها مصادف هستند
شاید بدانید وقتی با اولویت‌های مصادف روبه‌رو می‌شوید چه اتفاقی می‌افتد.
اول‌ازهمه، وقتی چند کار را باهم و با سرعت بیشتری انجام می‌دهید ممکن است کیفیت کار شما پایین بیاید یا اینکه کارها را دیرتر ازآنچه متعهد شدید تحویل دهید.
یا ممکن است ساعات طولانی را صرف تکمیل کارهایتان کنید. البته ممکن است در کوتاه‌مدت به نظر برسد که کارایی و بازدهی بالایی دارید ولی در طولانی‌مدت می‌تواند به افزایش استرس و پایین آمدن کیفیت عملکردتان بیانجامد. و این یعنی افرادی که رو شما حساب کرده‌اند از شما ناامید می‌شوند و این به اعتبار و روابط کاری شما لطمه می‌زند و حتی می‌تواند باعث شود فرصت‌های خوبی را در آینده از دست بدهید.

چگونه درخواست‌های مصادف را مدیریت کنید
چگونه می‌توانید درخواست‌ها یا اولویت‌های مصادف را به‌طور مؤثرتری مدیریت کنید و همه را خوشحال نگه‌دارید؟

نظرات

جهت ثبت نظر می بایست عضو سایت باشید.

هنوز نظری برای این محصول وجود ندارد.

تعداد صفحات
3
صفحه / 3 صفحه
فرمت فایل
فایل پی دی اف
فایل ترجمه نشده
رشته مرتبط
مدیریت
سوالی دارید؟