6,000 تومان
لینک دانلود پس از خرید در اینجا نمایش داده خواهد شد
رهبری در شکل‌ها و ابعاد مختلفی وجود دارد. بعضی‌ها استبدادی هستند و ترجیح می‌دهند به گروه بگویند که دقیقه چه‌کاری باید انجام دهند. بعضی ...

زنجیره رهبری تننبام- اشمیت

رهبری در شکل‌ها و ابعاد مختلفی وجود دارد. بعضی‌ها استبدادی هستند و ترجیح می‌دهند به گروه بگویند که دقیقه چه‌کاری باید انجام دهند. بعضی دیگر از سبکی که بیشتر مشارکتی است استفاده می‌کنند. و البته رهبران از سبک‌هایی که دراین‌بین قرار می‌گیرند نیز استفاده می‌کنند. این تفاوت‌ها یک زنجیره از رفتار رهبری را تشکیل می‌دهد. بنابراین چگونه سبک رهبری مناسب خود را انتخاب می‌کنید؟ بر اساس یکی از رویکردهای معروف رهبری، رویکرد "وابستگی"، انتخاب شما می‌بایست بر اساس شرایط باشد و نه بر اساس ترجیحات شما ( در اینجا "وابستگی" یعنی رویکرد شما وابسته به شرایط است).
در سال 1958 تئوریسین‌های وابستگی رابرت تنن بام و وارن اشمیت زنجیره‌ای از هفت سبک مشخص رهبری را شناسایی کردند و آن را در مجله کسب‌وکار دانشگاه هاروارد منتشر نمودند. با درک این زنجیره، شما تعدادی از گزینه‌ها را در دسترس خود می‌بینید که به شما کمک می‌کند درباره اینکه در شرایط مختلف کدام سبک رهبری مناسب‌تر است فکر کنید.

نظرات

جهت ثبت نظر می بایست عضو سایت باشید.

هنوز نظری برای این محصول وجود ندارد.

تعداد صفحات
5
صفحه / 4 صفحه
فرمت فایل
فایل word
سوالی دارید؟