10,000 تومان
لینک دانلود پس از خرید در اینجا نمایش داده خواهد شد
بیشتر مدیران و رهبران جدید می دانند که به محض اینکه رییس شوند خیلی چیزها تغییر خواهد کرد و آنها مجبورند مجموعه ای از مهارت های متفاوت را ...

هفت چیزی که باعث شگفتی مدیران جدید می شود

بیشتر مدیران و رهبران جدید می دانند که به محض اینکه رییس شوند خیلی چیزها تغییر خواهد کرد و آنها مجبورند مجموعه ای از مهارت های متفاوت را برای موفقیت در نقش جدیدشان بکار گیرند.
مایکل پورتر، جی لورچ و نیتین نوریا در سال 2004 در مقاله ای با عنوان " هفت چیزی که مدیرعاملان جدید را متعجب می سازد" سوء تعبیرهای رایجی را که مدیران به آن دچار می شوند را مورد بررسی قرار دادند. آنها یافته های خود را از کارگاهی بدست آوردند که در مدرسه بازرگانی هاروارد و تنها برای مديران عامل تازه‌كار شركت‌هايي با درآمد سالانه بيش از يك ميليارد دلار، برگذار شد. در راستاي ماموريت مدرسه بازرگاني هاروارد (آموزش رهبراني كه باني تفاوتي در جهان هستند) اين كارگاه با هدف پرداختن به چالش‌هاي خاص پيش پاي مديران عامل تازه‌كار شركت‌هاي بزرگ و پيچيده به راه انداخته شد. تك‌تك شركت‌كنندگان را خود دعوت کردند تا از اندازه و تركيب مناسب گروه مطمئن شوند. در اين گروه‌ها نوعاً ده مديرعامل از طيف متنوعي از صنايع حضور داشتند.
 اين مديران عامل مسئول شركت‌هاي سهامي عام مستقر در كشورهاي پيشرفته هستند. آن‌ها يا قرار است به‌زودي مديرعامل شوند يا به‌تازگي شده‌اند. از زمان راه‌اندازي اين دوره در ساليان قبل، حدود پنجاه مديرعامل از شركت‌هاي پيشرو جهاني نظير بل‌ساوت، كادبري شوئپس، كاترپيلار، لويدرز تي.اس.بي، لووِز، نوارتيس ، شلامبرگر، يو.پي.اس و وال‌گرينز در آن شركت كرده‌اند. اخيراً، از گروهي از شركت‌كنندگان اولين دوره‌ها خواسته شد سال‌هاي آغازين مسئوليت خود را مرور كرده و دستوركار خود را بهبود بخشند.
اين كارگاه ديدگاهي يگانه براي كشف جنبه‌هاي قابل‌پيش‌بيني و غيرمنتظره شغل مديرعاملي عرضه مي‌كند. ما قبل از برگزاري دوره، مجموعه پرسش‌هاي ساخت‌يافته‌اي را درباره استراتژي، روابط با هيات‌مديره و چالش‌هاي فوري و درازمدت آن‌ها مطرح مي‌سازيم. در طول دو روز برنامه، جلسات بحث حول محور اين موارد و زمينه‌هاي ديگري شكل مي‌گيرد كه مديران عامل با چالش‌هايي ناآشنا مواجه هستند يا به گفت‌گو ميان همتايان يا اساتيد مي‌گذرد.
در آغاز، نوعاً از مديران عامل مي‌خواهيم خود را در پايان دوره تصدي مديريت ببينند و سخنراني توديع خود را ارائه دهند. روز بعد از آن‌ها مي‌خواهيم چالش‌هاي حال حاضر خود را توضيح دهند. سپس به‌دقت برخي از اين چالش‌ها نظير تدوين يك استراتژي موجد ارزش اقتصادي پايدار، ايجاد روابطي موثر با اعضاي هيات‌مديره، ارتباط موثر با ذي‌حقان داخلي و بيروني و تنظيم ضرباهنگ و سبك مديريت براي ايجاد فرهنگي قوي را بررسي مي‌كنيم. اين جلسات به‌شدت تعاملي بوده و شامل تشريك عميق تجارب شخصي مي‌شوند.
هفت شگفتي كه در اين مقاله معرفي شده‌اند، چالش‌هايي هستند كه به‌كرات در كارگاه ما مورد بحث قرار گرفته‌اند. مثال‌هاي مورد استفاده براي نشان‌دادن اين درس‌ها، حاصل تجارب شركت‌كنندگان دوره و نيز تجارب جمعي ما از همكاري با مديران عامل است.

نظرات

جهت ثبت نظر می بایست عضو سایت باشید.

هنوز نظری برای این محصول وجود ندارد.

تعداد صفحات
14
صفحه / 21 صفحه
فرمت فایل
فایل word
سوالی دارید؟